ÜCRETSİZ CANLI YAYIN

Advertisement

ÜCRETSİZ CANLI YAYIN

Ücretsiz maç yayınları veya spor programların yayınlarını canlı şekilde internet üzerinden izleyebilmek için, kaliteli görüntü sunan sitelerin tercih edilmesi çok daha yararlı olacaktır. Ücretsiz canlı yayın yapan siteler, en yoğun dönemlerini önemli maçların oynanması esnasında geçirir. Bunun yanında, maçlardan önce analiz yapılan spor programları, maç özetleri, değerlendirmeler, hakem hataları gibi içerikler yer alan spor programları da yoğun bir izleyici kitlesi tarafından takip edilir. Özellikle yayıncı kuruluşun bünyesinde bulunan kanalların ve programların ücretsiz verildiği sitelerin yoğun bir ilgi gördüğü söylenebilir. Son derece yüksek kalitelerde yayın yapan ücretsiz yayın siteleri olduğu gibi, kalitesiz görünüm veya donmalarla yayın yapan sitelerin de sektörde yer aldığı söylenebilir. Bu siteler arasında değerlendirmenin, izlenmek istenen program başlamadan önce yapılması yararlı olacaktır.

CANLI MAÇ YAYINLARINI ÜCRETSİZ İZLEME

Canlı maç yayını yapan sitelerin bünyesinde, diğer spor programları da bulunabiliyor. Bunun yanında yalnızca maç başlama anında aktif eden yayın siteleri de söz konusu. Ücretsiz canlı yayın yapan sitelerin kanal listesi, programları gibi farklılıkların değerlendirilmesinden sonra seçim yapılabiliyor. Ülkemizde oynanan üst lig maçlarının yayın haklarının sahibi Beinsport platformunun kanallarının da yer aldığı bu kaçak yayın sitelerinde, izleyicilerden her hangi bir ücret istenmiyor. Bu sayede sporseverler tamamen bedava bir şekilde maçları veya diğer programları izleyebiliyor. Bu hizmetin sağlandığı siteler, yayın kaliteleri bakımından birbirinden ayrılabiliyor. Bu siteler arasında en çok tercih edilenlerin HD kalitede yayın yapan siteler olduğu söylenebilir.

MAÇ YAYINLARINI ŞİFRESİZ İZLEME

Maç yayınlarını şifresiz ve bedava izleyebilmek için internetten yararlanılabiliyor. Günümüzde çok sayıda internet sitesinde kaçak maç yayını yapıldığı görülebilir. Genellikle yurtdışı kaynaklardan oluşan bu siteler, kolay kolay kapatılamıyor. Yayın hayatları yılları bulan çok sayıda Ücretsiz canlı yayın yapan kaçak site bulunuyor. Bu siteler sayesinde her sporsever istediği maçı bedava izleyebiliyor. İzleyicilerine yüksek kalitelerde yayın yapan sitelerin sayısı da gözden kaçırılamayacak seviyede bulunuyor. Sitelerin şifresiz maç yayın yapmasının yasal engelleri olmasına rağmen, bu konuda hizmet veren çok sayıda sitenin erişilebilir olduğu görülüyor.

CANLI YAYIN VEREN İNTERNET SİTELERİ

Canlı yayın yapan internet sitelerinin bir bölümünde, canlı maç yayınları da yapılıyor. Ücretsiz canlı yayın sitelerinde izlenebilen yayınlar arasında, çok sayıda ülkemiz liglerine ait maçlar da bulunuyor. Her hafta yeni giriş adresi belirleyen sitelerin bazıları, bu konuda izleyici ve ziyaretçi bulmakta zorlanabiliyor. Maç yayınları dışında, spor programları ve maç özetleri de veren bu siteler, özellikle derbi maçlarda yoğun bir ilgi ile karşılaşıyor. Canlı yayında maç izlenebilen sitelerin yayın kaliteleri birbirinden farklı derecelerde olabiliyor. Bu konuda en çok tercih edilen canlı yayın sitelerinin HD yayın yapan siteler olduğu söylenebilir. Bu sitelerin bu denli yoğun bir şekilde tercih edilmesi, seyir zevkinin yüksekliği ile izah edilebiliyor.

İNTERNET ÜZERİNDEN KANALLARI CANLI İZLEME

İnternet üzerinden spor kanallarının canlı izlenebildiği çok sayıda kaçak ortam bulunuyor. Bu ortamlar arasında, özellikle büyük takımların maçlarının canlı yayınlandığı siteler daha yoğun bir izleyici kitlesi tarafından ziyaret ediliyor. Bazen bir maçı kaçak izleyebilmek için onlarca siteyi ziyaret etmek gerekebiliyor. Bu sebeple izlenmek isteyen maç veya yayından önce sitenin belirlenmiş olması gerekir. Maç başladıktan sonra yapılacak aramalardan olumlu sonuç elde etme olasılığı da düşüyor.  Canlı yayında maç izleme şansı sunan sitelerin bir kısmı da oldukça kısa ömürlü faaliyet yürütür. Bunun yanında, bu tür sitelerin çoğunda da adres değişikliği meydana gelir. Bu bilgiler elde edildikten sonra canlı yayın alınacak sitenin erişimi sağlanabilir.

ÜCRETSİZ CANLI YAYIN YAPAN SİTELER

Ücretsiz canlı yayın yapan kaçak yayın sitelerinde, belli dönemlerde yoğunluklar yaşanabilir. Bu yoğunluklar özellikle derbi maçlar esnasında ortaya çıkar. Bunun yanında şampiyonlar ligi maçları, UEFA Avrupa kupası maçları gibi şifreli yapılan yayınlar esnasında oldukça büyük yoğunluklar ortaya çıkar. Ücretsiz canlı yayın yapan bu sitelerde yoğunluklardan etkilenmemek için, maçın başlamasından belli bir süre önce siteye girmek ve mümkünse yayını açmak gerekir. Bu sayede kullanıcılar her hangi bir sorunla karşılaşmadan içeriklerden yararlanabilir. Ücretsiz maç yayını yapan sitelerin çoğuna üye olmaya da gerek yoktur.